Πασχαλινές ευχές

Δευτέρα 25 Μαρτίου 2013

Έχασε το Ναύπλιο 2010 από τον ΚΑΟΚ Παλαίμων 69 – 54

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:30:00 π.μ. |
Για την προτελευταία αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος το Ναύπλιο 2010 γνώριζε την ήττα στην Κόρινθο από τον ΚΑΟΚ Παλαίμων με σκορ 69 – 54.

Ισορροπημένο το 1ο δεκάλεπτο και για τις δυο ομάδες, το κλείσιμο του οποίου βρήκε την ομάδα της Κορίνθου προηγούμενη με 5 πόντους (20 -15). Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε η πρωτοπορία στο σκορ για τους γηπεδούχος αυξάνοντας μάλιστα την διαφορά με το κλείσιμο του ημιχρόνου στους 10 πόντους (36 – 26).

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα του Ναυπλίου με ένα σερί 2 – 10 πλησίασε στο καλάθι (38 – 36), αλλά κ πάλι στο τέλος του δεκαλέπτου αυτού ο ΚΑΟΚ ήταν μπροστά στο σκορ (48 – 40). Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Ναύπλιο 2010 προσπάθησε να διεκδικήσει όσο μπορούσε την νίκη μείωσε κ πάλι την διαφορά στους 4 πόντους αλλά τελικά δεν άντεξε κ ηττήθηκε με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 69 – 54 υπέρ του ΚΑΟΚ Παλαίμων.

Ένα θετικό στοιχείο για την ομάδα του Ναυπλίου είναι πως μέσα από τους τραυματισμούς που έχει, δίνεται η ευκαιρία να συμμετέχουν κ να αποκομίζουν πολύτιμες εμπειρίες και παραστάσεις αθλητές από τα τμήματα των ακαδημιών της ομάδας. Σε αυτό το παιχνίδι αγωνίσθηκε για πρώτη φορά με την αντρική ομάδα ο αθλητής Μιχάλης Μιχόπουλος (παμπαίδας) γεννημένος το 1999.

Από τους νικητές καλύτεροι ήταν οι Παζαράς Απ, Μπαλτζής, ενώ από τους ηττημένους οι Οικονόμου, Κομματάς και Γεωργούσης.

Δεκάλεπτα: 20-15, 36-26, 48-40, 69-54
ΚΑΟΚ Παλαίμων (Τζανάκης): Αρβανιτάκης 4, Μπολάνος 3(1), Παζαράς Απ 18(2), Σταυριαννόπουλος 6, Μπαλτζής 18(3), Παζαράς Αλ, Μπόκος 2, Παζαράς Παν 9,Κοκκάλας 5(1), Ράπτης 4.
ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 (Φιλίνης-Μαρκόγιαννης): Στεργίου, Γεωργούσης 18(2), Μιχόπουλος , Ευδοκίου , Οικονόμου 14(1),Τρομπούκης, Παπασαράντος 5(1),Παπαβασιλείου 2, Κομματάς 13, Κακαβάς2.